Среда, 20.09.2017, 06:01
Приветствую Вас Гость | RSS

Корсунь-Шевченківська ЗОШ №2 - громадсько - активна школа

Категории раздела
Наш опрос
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Блог

Главная » 2015 » Октябрь » 27 » Країни Латинської Америки
13:59
Країни Латинської Америки

Мета: охарактеризувати розвиток країн Латинської Аме­рики в повоєнний період, показати боротьбу демокра­тичних і антидемократичних сил, розкрити особливості розвитку провідних країн регіону, дати характеристику політики США в Латинській Америці; закріпити навич­ки аналізу і зіставлення історичного матеріалу, уміння розглядати історичні явища в конкретно-історичних умовах, роботи з електронним підручником; виховувати учнів у дусі патріотизму, націо­нальної свідомості та гідності.

Тип уроку:   комбінований.

Обладнання: підручник, стінна карта «Країни Латин­ської Америки в другій половині XX ст.», електронний підручник.

Основні поняття і терміни: латифундія, імпортозамінна індустріалі­зація, «Союз заради прогресу», кубинська революція, сандиністи, воєнна диктатура, сапатисти, хунта.

 

Хід уроку.

І.   Організаційний момент.

ІІ.  Перевірка домашнього завдання. 

  Гра «Історичний волейбол».

Клас умовно ділиться на дві команди, кожна з яких повинна по черзі ставити запитання суперникам, а протилежна команда повинна відповісти на них. Учитель є арбітром і зараховує правильні відповіді. Наприклад.

1.  Які європейські країни мали колонії в Африці?

2.  Назвіть загальні проблеми економічного розвитку країн Тропічної Африки.

4.  Яку роль у житті Південно-Африканської Республіки відіграв Н. Мандела?

6.  Поясніть терміни:

апартеїд; неоколоніалізм; расизм; бантустан.

       ІІI.  Вивчення нового матеріалу.

                              План.

1. Особливості соціально-економічного та політич­ного розвитку країн регіону в повоєнний час.

2. Ку­бинська революція 1959 р.

3. Ліквідація військово-диктаторських режимів і відновлення конституц­ійного ладу в ряді країн регіону.

4. Українці в країнах регіону.

 

1. Особливості соціально-економічного та політич­ного розвитку країн регіону в повоєнний час.

Розповідь учителя. (супроводжується роботою з електронною та стінною картами)

Після Другої світової війни у країнах Латинської Америки відбулися значні зрушення. Це пояснюється тим, що вони значно раніше отримали незалежність. На шляху модернізації їм не доводилося переживати цивілізаційний шок, як це було в країнах Африки та Азії; за походженням вони були частиною західної європейської цивілізації.

Причини латиноамериканської відсталості крилися в існуванні великих земельних володінь — латифундій. (словникова робота) Це призводило до безземелля селян, низького рівня життя, аграрного перенаселення і безробіття, низької продуктивності праці, примітивних технологій і, відповідно, до соціальної напруги. Таке суспільство не могло бути демократичним, воно трималося на насильстві.

Напередодні Другої світової війни почався занепад латифундій. Після завершення війни цей процес посилився. Тривала боротьба селян примушувала уряди проводити аграрні реформи, які незалежно від масштабів підривали позиції латифундистів. Зростання промисловості, формування національного капіталу і відповідно нової економічної еліти, для якої латифундії були уособленням старих по­рядків, завдали найбільшого удару по латифундіях. Демографічний вибух зумовив масову урбанізацію і зміщення центру політичного життя із сільської місцевості в місто.

Особливості розвитку країн Латинської Америки після Другої світової війни.

—  Розвиток експортного аграрно-сировинного господарства, під­порядкованість його зовнішньому ринку.

—  Домінуюча роль латифундій у сільському господарстві, які впродовж другої половини XX ст. поступово втрачали свої позиції.

—  Швидке зростання міст і міського населення (урбанізація лати­ноамериканського типу мало пов'язана з розвитком промисловості; зростання міст відбувається за рахунок зростання маргінальних прошарків суспільства).

—  Низький рівень життя більшої частини населення.

—  Латинська Америка — зосередження всіляких протиріч в усіх сферах життя суспільства.

—  90 % населення Латинської Америки — католики (половина католиків світу).

—  Політичне життя країн регіону характеризується нестабіль­ністю, значним впливом  військових, переважанням насильства у політичному житті, існуванням партизанських, екстремістських угруповань, впливом наркомафії.

— Нерівномірність розвитку країн регіону. Найбільш розвинуті країни регіону, що успішно просунулися шляхом модернізації: Ар­гентина, Уруґвай, Чилі, Бразилія, Мексика, Венесуела, Колумбія. Їх населення складає 75 % від загальної кількості населення Ла­тинської Америки, на їх долю припадає 80—85 % ВНП.

Після Другої світової війни становище в економіці латиноамери­канських країн було сприятливим для проведення реформ: країни мали солідні валютні накопичення, зросла їх частка у світовій торгівлі. Ці фактори були використані урядами країн Латинської Америки для проведення імпортозамінної індустріалізації. Реформи проводились під помірковано націоналістичними гаслами, що корис­тувалися певною підтримкою населення. Це сприяло формуванню у цих країнах популярних, але авторитарних режимів. Прикла­дом тому стало президентство Хуана Домінго Перона в Арґентині (1946—1955 рр. і 1973—1974 рр.; у 1949—1955 рр. — фактичний диктатор).

 

Інтерактивна вправа «Спільний проект»

Організація роботи

1.   Учитель об'єднує учнів у групи (наприклад, залежно від того, в яку пору року народилися). Оптимальна кількість членів групи 5 чол.

2.    Повідомляє про ролі, які вони повинні розподілити між собою і викону­вати під час групової роботи: спікер, секретар, посередник, доповідач.

4.   Дає групам конкретне завдання та інструкцію щодо організації гру­пової роботи. (обмеживши час на його виконання до 10 хв.)

 

Група № 1

Використовуючи електронний підручник §37п.2, дайте характеристику Кубинській революції 1959р.

Група № 2

Спираючись на текст електронного підручника §37п.3, назвіть особливості Бразильської моделі розвитку економіки.

Група № 3

Спираючись на текст електронного підручника §37п.4, охарактеризуйте найважливіші політичні події в Аргентині.

Група № 4

Спираючись на текст електронного підручника §37п.5, доповніть твердження «Мексика – найстабільніша країна регіону» конкретними фактами.

Група № 5

Використовуючи електронний підручник §37п.3-5, схарактеризуйте суспільно-політичне життя українців у Латинській Америці.

 

5.  Під час роботи груп учитель надає кожній групі потрібну допомогу.

6.  Пропонує групам подати результати роботи. Доповідач кожної групи звітує про виконану роботу, а секретар записує чітко і стисло сформульовані тези.

7.   Запитує учнів, чи була проведена робота корисною, чого вони навчились.

8. Коментує роботу груп з точки зору її навчальних результатів та питань організації процедури групової діяльності.

 

ІVПідсумки уроку.

У другій половині XX ст. країни Латинської Америки значно просунулися по шляху перетворення з аграрно-сировинного при­датку світового ринку на регіон з розвинутою інфраструктурою і промисловістю. Найбільші країни регіону — Бразилія, Арґентина, Мексика — опинилися серед перших десяти країн світу за обсягом промислового виробництва. Суттєві зміни відбулися і в політичному житті, відійшли в минуле традиційні авторитарні диктатури. Утвер­джуються традиції парламентаризму і демократії. Нова влада будує свою політику на основі пошуку компромісу, згоди, примирення різних політичних сил. Значно змінилася роль країн Латинської Америки і на міжнародній арені, їх зовнішньополітичний курс вийшов з тіні політики США. Однак зберігається і достатня кіль­кість серйозних проблем, що впливають на розвиток країн регіону: заборгованість, низький рівень життя значної частини населення, соціальний контраст, продовжується повстанський рух, корупція, наркобізнес, тероризм тощо.

 

V. Домашнє завдання                                                                                     

1.   Опрацювати текст підручника: Т.В. Ладиченко. ст.295-301.

 2.  Підготуватися до уроку тематичного оцінювання.

Категория: Кобернік Микола Анатолійович | Просмотров: 233 | Добавил: korsunzosh2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Октябрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архив записей

Корсунь –Шевченківська Загальноосвітня школа І-ІІІступенів №2 © 2017
Конструктор сайтов - uCoz