Вторник, 17.10.2017, 05:45
Приветствую Вас Гость | RSS

Корсунь-Шевченківська ЗОШ №2 - громадсько - активна школа

Категории раздела
Наш опрос
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Блог

Главная » 2015 » Октябрь » 27 » Оцінювання навчальних досягнень учнів за темами: «Держава. Право. Суспільство», «Історичний розвиток держави і права»
14:43
Оцінювання навчальних досягнень учнів за темами: «Держава. Право. Суспільство», «Історичний розвиток держави і права»

Мета: систематизувати, поглибити, закріпити та перевірити знання учнів; оцінити їхні навчальні досягнення.

Обладнання:  тести.

Тип уроку:    контроль знань.   

 

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Рекомендації з проведення уроку.

   Перевірка і оцінювання навчальних досягнень проводиться у два етапи з урахуванням критеріїв оцінювання знань учнів. У першій частині уроку проводиться усне опитування учнів у формі командної гри. Друга частина уроку – тестування на комп’ютерах.

II. ПЕРЕВІРКА І ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ

Змагання команд.

   У класі створюються чотири команди, які демонструють свої знання, вміння і навички.

Проведення гри                                                                                                                                               

I тур «Розминка» (Кожна повна, правильна відповідь оціню­ється в 1бал .)  

1.    Одну з форм правління визначає термін:

а) монархія;                              б) демократія;                   в) конфедерація.

2.   Назвіть види влади. (Для отримання повної оцінки необхідно правильно     назвати не менше трьох видів влади, в іншому випадку виставляється оцінка 0,5.)

3.   Як називають здатність особи власними діями створювати, змінювати, припиняти права та обов'язки?

4.   Назвіть види підзаконних нормативно-правових актів. (Необхідно назвати не менше трьох видів.)

5.   Назвіть обставини, що виключають юридичну відповідальність. (Необхідно назвати не менше двох обставин.)

6.   Назвіть види юридичної відповідальності. (Необхідно назвати не менше трьох видів.)

7.   Які держави існували на території сучасної України в різні періоди історії? (Оцінювання аналогічно попередньому запитанню.)

8.   Одну з форм державного устрою визначає термін:

а) демократія;                              б) монархія;                         в) федерація.

9.   Назвіть галузі права. (Необхідно назвати не менше трьох галузей.)

10. Назвіть роки прийняття Литовських Статутів.

II тур «Найкмітливіший» (Кожна повна, правильна відповідь оціню­ється у 2 бали .)

  • Визначте, які з наведених дій є правопорушенням і до якого виду відповідальності може бути притягнуто порушника:

а) хлопець, не зважаючи на вимогу матері, пішов гуляти не виконавши домашнє завдання (не є правопорушенням);

б) дівчина-дев'ятикласниця відмовилася брати участь у зборах дитячої громадської організації, створеної в школі, де на­вчається дівчина (не є правопорушенням);

в) група юнаків віком від 16 років уночі проникла до сільської крамниці та викрала продукти на суму 500 грн (кримінальне правопорушення (злочин));

г)  жінка їхала в електричці, не придбавши квиток (адмініст­ративне правопорушення);

д) чоловік застосував зареєстровану мисливську рушницю, що належала йому, проти громадянина, який виламав двері квар­тири та вдерся до неї, поранивши нападника (не є правопо­рушенням, чоловік діяв у стані необхідної оборони).

е) хлопець викрав гаманець у пасажирки тролейбуса. (умисний злочин.)

є) жінка в магазині раптово втратила свідомість і, упавши, роз­била вітрину. (правопорушення не скоєно, жінка не могла керувати своїми діями.)

IIІ тур Гра «Темп» (Кожна повна, правильна відповідь оціню­ється в 1 бал .)

  Умови гри: Кожна команда отримує завдан­ня, в якому є запитання для кожного учасника гри. Кожен гравець відпо­відає на одне питання і швидко передає листок далі.

В-1

1.  Система правил поведінки, які встановлюються і регулюються дер­жавою.

2.  Можливість та здатність людини чи групи людей здійснювати свою волю, нав'язуючи її, у разі потреби, суспільству чи окремим людям, називається …

3.   Протиправне, винне діяння (дія або бездіяльність), що завдає шкоди людям, суспільству, дер­жаві та спричиняє юридичну відповідальність, називається …

4.  Виберіть із запропонованого переліку ознаки, що характеризують поняття права:

а) наявність апарату примусу;     б) формальна визначеність;       в) загальнообов'язковість;

г) система норм;                         ґ) наявність території.

5.  Впорядкування діючих нормативних актів, приведення їх до певної системи називають…

В-2

1.    Соціальні норми — це ... .

2.    Назвіть теорії походження держави.

3.    Виберіть із запропонованого переліку ознаки, що характеризують поняття права:

а) наявність апарату примусу;     б) формальна визначеність;       в) загальнообов'язковість;

г) система норм;                         ґ) наявність території.

4.   Сукупність правових норм, які є відособленою частиною системи права і регулюють суспільні відносини в певній сфері, називається… (галузь права)

5.    Правоздатність людини виникає…

В-3

1.    Система правил поведінки, які встановлюються державою і регулюють  відносини між людьми.

2.    Право, яке розглядає злочини.

3.    Єдиним джерелом влади в правовій державі є …

4.    Виберіть із запропонованого переліку складові поняття системи законодавства:

а) нормативно-правові акти;     б) норми права;          в) індивідуальний правовий акт;

г) закони;                                 ґ) галузі права.

5.    Назвіть історичні типи держави.

В-4

1.    Нормативно-правовий документ, який має вищу юридичну силу в державі.

2.    Право, яке діє в межах Конституції.

3.   Виберіть із запропонованого переліку джерела права:

а) нормативно-правовий акт;     б) правовий звичай;        в) індивідуальний правовий акт;

г) правовий прецедент;             ґ) міжнародно-правовий акт.

4.    Систему всіх нормативно-правовий актів країни називають....

5.    Основні напрями діяльності держави, що забезпе­чують здійснення завдань, заради яких вона створена, називають …

IV тур «Запитання Феміди» (Кожна повна, правильна відповідь оціню­ється у

 5 балів .)

  • За поданими описами визначте форму держави. (Відповідь обґрун­туйте.)

А. Країна розділена на чотирнадцять адміністративних одиниць, на чолі яких стоять призначені королем глава території та Рада, яка обирається населенням. Главою держави є король, який призначає та звільняє з посад міністрів, а в окремих випадках може розпусти­ти парламент. Король передає владу у спадок. Парламент обирається строком на чотири роки. Він приймає закони, визначає політику держави, може висловити недовіру уряду. (Унітарна держава, обме­жена монархія, демократія.)

Б. Країну розділено на дев'яносто п'ять департаментів, у кожно­му з яких існують органи самоврядування, обрані населенням, та префекти, призначені цими органами за погодженням з централь­ним урядом. Президент обирається загальнонародним голосуванням строком на сім років. Він має право розпустити парламент, само­стійно призначати та звільняти з посади прем'єр-міністра. Парла­мент приймає закони і може висловити недовіру уряду, що, однак, не тягне за собою його обов'язкової відставки. (Унітарна держава, президентська республіка, демократія.)

В. Країну розділено на райони, глави яких призначаються Прези­дентом країни. Існує також автономна республіка, статус якої визна­чено Конституцією країни. Глава держави — Президент, він призна­чає Прем'єр-міністра (за згодою парламента) та членів уряду (за власним розсудом), може скасувати рішення уряду чи парламенту автономної республіки, але не має права розпустити парламент країни. Однопалат­ний Парламент обирається строком на п'ять років, його головним за­вданням є законодавча діяльність. Парламент має право імпічменту, але його процедура дуже складна. Серед вищого керівництва краї­ни — два сини Президента, два його брати, жінка та ще декілька роди­чів. Проведено референдум щодо безстрокового продовження повнова­жень Президента, йому присвоєно звання «Батько нації». (Унітарна країна, мішана республіка, присутні елементи авторитаризму.)

Г. Проаналізуйте наведену ситуацію з правової точки зору.

Під час проведення демонстрації виникла ситуація, коли некерований натовп посунув на буди­нок міської Ради. Голова підрозділу воєнізованої охорони віддав наказ відкрити вогонь по порушниках правопорядку. Бійці підрозділу відмовилися виконувати наказ.

(Бійці підрозділу не підлягають юридичній відповідальності, оскільки вони відмовилися виконувати явно злочинний наказ — стріляти по неозброєних людях. Юридичну відповідальність будуть нести органі­затори демонстрації, які не забезпечили належного порядку під час проведення масових зборів.)

Д. Кілька грабіжників вдерлися до дачного будинку громадянина Т. і, погрожуючи ножем та сокирою, вимагали віддати коштовності і гроші. У відповідь Т. здійснив кілька пострілів з мисливського карабіна, поранивши при цьому одного з нападників і вбивши іншо­го. (Грабіжники скоїли умисний злочин, громадянин Т. діяв у стані необхідної оборони.)

:  Тестування на комп’ютерах.

Pravo

ІІІ. ПІДСУМКИ УРОКУ

   Учитель оцінює активність учнів на уроці, аналізує виконання завдань тематичного оцінювання.

 

Категория: Кобернік Микола Анатолійович | Просмотров: 205 | Добавил: korsunzosh2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Октябрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архив записей

Корсунь –Шевченківська Загальноосвітня школа І-ІІІступенів №2 © 2017
Конструктор сайтов - uCoz