Среда, 20.09.2017, 05:59
Приветствую Вас Гость | RSS

Корсунь-Шевченківська ЗОШ №2 - громадсько - активна школа

Категории раздела
Наш опрос
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Блог

Главная » 2015 » Октябрь » 27 » Основні засади Конституції України
14:44
Основні засади Конституції України

Мета: ознайомити учнів з основними засадами Конституції України; розвивати вміння використання нормативно-правових актів для аналізу певних ситуацій; вихову­вати повагу до державних символів України.

Обладнання: Конституція України, зображення державних симво­лів України, карта «Адміністративно- територіальний устрій України», презентація «Подвійна дія».

Основні поняття: Державний Прапор України, Державний Герб Украї­ни, Державний Гімн України, пряма дія Конституції,  адміністративно-територіальний устрій України.

Тип уроку:    урок вивчення нового матеріалу.

ХІД УРОКУ

І.   ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ.  ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План

1.  Загальні засади Конституції України.

2. Адміністративно-територіальний устрій України.

3. Державна символіка України.

Проблемне питання

Чи дотримуються українці історичних традицій у процесі державотво­рення?

1. Загальні засади Конституції України.

Розповідь вчителя.

Конституція (устрій, установлення (лат.)) — це основний закон дер­жави, який визначає основи суспільного і політичного ладу, правове ста­новище людини й громадянина, структуру та організацію діяльності ор­ганів державної влади і місцевого самоврядування, державну символіку та інші важливі функції держави.

Вчитель дає визначення і звертає увагу учнів на примірник «Консти­туції України».                                                          

Демонстрація слайда 1.

Основні засади Конституції України.ppt

  Конституція України стоїть на першому місці в законодавстві країни і містить основи національної системи права. Вона є важли­вим  політико-правовим документом довгострокової дії, що закріплює засади державної політики України.

  За своєю структурою Конституція України складається з пре­амбули і п'ятнадцяти розділів (чотирнадцять розділів об'єднують 161 статтю, розділ п'ятнадцятий містить «Перехідні положення»).

Колективна робота за завданнями.

1.  Опрацювати текст Ст. 1 Конституції України.

2.  Дати визначення суверенітету, правової держави, демократії.

Учитель узагальнює відповіді учнів, надає визначення поняття «соціальна держава», звертає увагу на зміст Ст. 3. Конституції України, яка визначає, що «людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

Бесіда.

Дайте визначення поняття «форма держави», назвіть її складові.

Демонстрація слайда 2.

Робота з документом.

Знайдіть в тексті Конституції України вказівки на форму держави Україна.

   Учитель у ході своєї подальшої розповіді зазначає норми Консти­туції України, які визначають положення, що стосуються правового режиму держави (найвища юридична сила Конституції), характер норм Конституції України як норм прямої дії, включення міжнародних договорів, згоду на обов'язковість яких надала Верховна Рада України, до складу законодавства України; пояснює зміст поняття «пряма дія Конституції», навівши відповідні приклади.

2. Адміністративно-територіальний устрій України. Бесіда.

1.   Які адміністративні одиниці в складі України ви можете назвати?

2.   На території якого району, області, населеного пункту розташована ваша домівка.

Розповідь вчителя.

  Адміністративно-територіальний устрій — це поділ території держави на певні частини з метою підвищення ефективності управ­ління державою.

Демонстрація слайда 3.

  Україна відповідно до Ст. 2 Конституції України є унітарною дер­жавою, тобто державою, територія якої поділяється на територіальні одиниці, що не мають державних ознак, суверенітету. Окремі адмі­ністративні одиниці можуть мати статус територіальної автономії.

Робота в парах

!  Завдання:  Керуючись статтею 133 Конституції України, ви­пишіть у зошити адміністративно-територіальні одиниці, які складають систему адміністративно-територіального устрою України.

  Учні виписують, об­мінюються зошитами для пере­вірки, одна пара озвучує результати.

  Учитель узагальнює відповіді учнів, систему адміністративно-територіального устрою України складають Автономна Респуб­ліка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села, тобто існує багаторівнева і багатоваріантна система устрою: область — район — село, селище, місто; АРК — район, місто — село, селище, місто; область — місто — район в місті тощо.

   На сьогодні до складу України входять Автономна Республіка Крим, 24 області та два міста державного підпорядкування Київ і Севасто­поль зі спеціальним статусом, який визначається законами України. Автономна Республіка Крим також має свій статус— з одного боку, наявність окремих додаткових повноважень порівняно з ін­шими областями України (наявність Верховної Ради АРК, власного Уряду, існування Конституції та символіки АРК тощо). З іншого боку, республіка є невід'ємною складовою частиною України: Вер­ховною Радою АРК приймаються нормативно-правові акти, а не за­кони, Верховна Рада АРК є не законодавчим, а представницьким органом тощо.

3. Державна символіка України.

Учитель.  В Україні затверджені державні символи: Прапор, Малий Герб і Гімн України. Великий Герб не затверджений Верховною Радою України.

Демонстрація слайда 4.

Повідомлення учнів.

Демонстрація слайда 5.

   Учитель пропонує окремим учням виступити з повідомленнями про Державний Герб України, Державний Прапор України, Держав­ний Гімн України.

Творче завдання.

  Демонстрація слайдів 6-7.

  Порівняти сучасну державну символіку з історичною символікою українців:

  • герб часів Володимира Великого;
  • прапор часів УНР;
  • пісня П. Чубинського, М. Вербицького «Ще не вмерла України».

III. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

1.  Вирішення проблемного завдання.

2.   Колективна робота за завданнями.

1.   Надайте конституційну характеристику України.

2.   Визначте форму держави Україна.

3.   Покажіть на карті адміністративно-територіальні одиниці України. 

4. Назвіть державні символи України.

IV. ПІДСУМКИ УРОКУ

  Учитель підводить підсумки уроку і робить висновок, що харак­теристика України, яка надається в Конституції, визначає шлях її розвитку; вказує, що положення Конституції України підтверджують цю характеристику; наголошує на необхідності відчуття поваги до державних символів України.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1.  Опрацювати текст підручника  § 116 - 122.

2.  Підготувати відповіді на запитання і завдання до вказаного параграфа.

Категория: Кобернік Микола Анатолійович | Просмотров: 79 | Добавил: korsunzosh2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Октябрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архив записей

Корсунь –Шевченківська Загальноосвітня школа І-ІІІступенів №2 © 2017
Конструктор сайтов - uCoz