Вторник, 17.10.2017, 05:46
Приветствую Вас Гость | RSS

Корсунь-Шевченківська ЗОШ №2 - громадсько - активна школа

Категории раздела
Наш опрос
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Блог

Главная » 2015 » Октябрь » 27 » Тематичне оцінювання за темою «Країни Азії, Африки та Латинської Америки»
14:00
Тематичне оцінювання за темою «Країни Азії, Африки та Латинської Америки»

Мета:  повторити, закріпити й узагальнити матеріал теми, розвивати вміння, навички, які формувалися на уроках теми; виховувати в учнів почуття патріотизму, толерант­ності, поваги до історичного минулого своєї держави.

Тип уроку:     перевірка й облік знань, умінь і навичок.

Обладнання:  електронний підручник, контрольно-діагностична система ТЕSТ-W, стінні карти «Світ між дво­ма світовими війнами», «Країни Азії у міжвоєнний період», атлас, «Дерево рішень», картки-пелюстки з написаними на них поняттями.

 

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Рекомендації до проведення:

Урок складається з 2-х частин. Перша частина - дидактичні ігри, своєрідна розминка, що активізує роботу учнів, пожвавлює й збуджує думку, дає можливість «розкритися» школяреві. Друга частина - тес­тування на комп'ютері, завдяки якому можна швидко і об'єктивно оцінити кожного учня і, крім того, закріпити навички роботи з комп'ютером.

Кінцеву оцінку кожен учень буде отримувати за роботу під час всього уроку (набрані бали за дидактичні ігри сумуються з оцінкою комп'ютера і виставляється середній бал).

 

ІІ. Дидактичні ігри.

Клас ділиться на три рівносильні команди, визначаються капітани, а та­кож секретар в кожній команді, який складає список і зачитує бали.

 

1. Впізнай історичного діяча

Треба впізнати історичного діяча за трьома підказками, щоб одержати перше завдання. Хто відгадає першим — одержує один бал, а команда отримує за­вдання дати характеристику цьому історичному діячеві .

Підказка 1

а)    Він походив із родини кашмірських брахманів.   

б)    Юридичну освіту дістав у Великій Британії.

в)    Став першим прем’єр-міністром незалежної Індії.

(Дж. Неру)

Підказка 2

а)   Виголосив широко відому промову «Історія мене виправдає».  

б)  Очолив озброєну боротьбу проти режиму Батісти.

в)  Прем’єр-міністр Куби .

(Ф. Кастро)

Підказка З

а)    Народився в сім’ї, спорідненій із королівською родиною Ксоза, одначе змалку був погоничем худоби .

б)    За боротьбу проти апартеїду його було удостоєно Нобелівської премії миру.

в)    У 1994р. став президентом ПАР.

(Н Мандела)

 

2. Характеристика визначеного історичного діяча

Кожна команда дає характеристику визначеного історичного діяча. Оцінка—3 бали. Можливі доповнення з різних команд — 1 бал.

 

 

 

3. Робота над поняттями, які написані на картках у формі пелюсток

Кожний учасник витягує поняття. За правильну відповідь дається 1 бал.

 

Деколонізація, «великий стрибок», «культурна революція», сепаратизм, патерналізм, сіоністський рух, апартеїд, ОПЕК, «азіатські тигри», «курдська проблема».

 

4. Дерево рішень

На дошці три дерева рішень для трьох команд із завданнями:

1)    Корені палестинської проблеми.

2)    Тероризм в даному регіоні.

3)    Проблеми Африканського континенту.

(Відповідь оцінюється від 1 до 4 балів залежно від уміння аргумен­тувати свою думку.)

 

5. Робота з картою

Картка № 1

 Назвіть і покажіть на карті:

  • країни Південно-Східної Азії;
  • країни відомі під назвою «Французький Індокитай»;
  • країни, які називають «Азіатські тигри».
  • азіатську країну, яка є членом НАТО.

 

Картка № 2

Показати країни, з історією яких пов'язані терміни:                                  • «великий стрибок»;

• «курдська проблема»;

• «сіоністський рух»;

• «Ісламська республіка»

• «культурна революція»;             

•  рух «Талібан»;                           

• «червоні кхмери»;

Картка № З

 Назвіть і покажіть на карті:

  • країну Латинської Америки, що увійшла в історію другої половини XX ст. як «острів сво­боди»?
  • африканську державу, що з’явилась у 1990р.
  • країни, які об’єднує Північноамериканський спільний ринок (НАФТА)?
  • країни, які належать до арабських.

 (Правильно показані завдання оці­нюються в 0,5 бала кожне.) 

 

6.   Історичне лото

Кожна команда отримує картку із записаними датами.

Див. табл.                                       |

Учитель називає події, записані на  картках, і віддає картку  команді, яка перша подала сигнал.

Події:

•    проголошення КНР;

•    Сан-Франциський мирний договір;

•    розподіл Індії на два британські домініони – Індійський  Союз і Пакистан;

•    ІІ Республіка в Туреччині;

•    проголошення держави Ізраїль;

•    повалення режиму талібів в Афганістані;

•    початок «білої революції» в Ірані;

•    режим «червоних кхмерів» у Камбоджі;

•    американська агресія проти В’єтнаму;

•    падіння режиму апартеїду в ПАР;

•    перемога революції на Кубі, прихід Ф. Кастро до влади;

•    радянська агресія проти Афганістану.

 

Таблиця І

1964-1973рр.

1959 р., січень

1951 р.

1962 р.

1 жовтня 1949 р.

1961-1980 р.

1975-1979рр.

14 травня 1948 р.

15 серпня 1947 р.

1989р.

1979-1989рр.

2001р., листопад

ІІІ. Тестування на комп’ютерах.

ІV.  Підсумки уроку.

Підбиття підсумку уроку,  виставлення оцінок відповідно до зароблених балів, висновок учнів про досягнення мети уроку. 

Категория: Кобернік Микола Анатолійович | Просмотров: 679 | Добавил: korsunzosh2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Октябрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архив записей

Корсунь –Шевченківська Загальноосвітня школа І-ІІІступенів №2 © 2017
Конструктор сайтов - uCoz