Вторник, 17.10.2017, 05:46
Приветствую Вас Гость | RSS

Корсунь-Шевченківська ЗОШ №2 - громадсько - активна школа

Категории раздела
Наш опрос
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Блог

Главная » 2015 » Октябрь » 27 » Тематичне оцінювання за темою «Українські землі у складі Російської імперії наприкінці XVIII – у першій половині ХІХ століття.»
14:15
Тематичне оцінювання за темою «Українські землі у складі Російської імперії наприкінці XVIII – у першій половині ХІХ століття.»

Мета: провести тематичне оцінювання знань; надати можливість учням продемонструвати набуті вміння і навички; перевірити знання учнів за допомогою комп’ютера ; проявити доброзичливість і об’єктивність під час тематичного оцінювання знань учня.

Обладнання: карта, контрольно-діагностична система TEST-W, презентація «Подвійна дія».

Тип уроку:  урок перевірки знань, умінь і навичок.

 

                                                 Хід уроку.

І. Організаційний момент.

                                            Рекомендації до проведення:

Урок складається з 2-х частин. Перша частина – дидактичні ігри,  своєрідна розминка, що активізує роботу учнів, пожвавлює й збуджує думку, дає можливість «розкритися» школяреві. Друга частина – тестування на комп’ютері, завдяки якому можна швидко і об’єктивно оцінити кожного учня і, крім того, закріпити навички роботи з комп’ютером.

Кінцеву оцінку кожен учень буде отримувати за роботу під час всього уроку (набрані бали за дидактичні ігри сумуються з оцінкою комп’ютера і виставляється середній бал).

ІІ. Дидактичні ігри.

  1. Гра «Історичний меридіан».

Гра історичний меридіан.ppt

Обладнання:  карта «Адміністративний устрій українських земель в складі Російської імперії в кінці ХVIII – першій половині ХІХ ст.», яка демонструє губернії Наддніпрянщини (це своєрідні сектори). Кожному секторові відповідає номер, а йому історичні поняття.

Учні називають номер почергово і розкривають історичний зміст записів під цим номером.

Волинська губернія                   1

адміністративно-територіальний устрій, ринкові відносини.

Чернігівська губернія               2

суспільно-політичний рух, промисловий переворот.

Подільська губернія                 3

національна ідея (українська), криза.

Київська губернія                     4

товарне виробництво, сепаратизм. 

Полтавська губернія                5

автономія, урочна система.

Харківська  губернія                6

федерація, панщина.

Херсонська губернія                7

еліта національна, військові поселення.

Катеринославська губернія     8

денаціоналізація, кріпосне право.

Таврійська губернія                 9

асиміляція, декабристи. 

Оцінювання: за кожну правильну відповідь – 2 бали.

 

  1. Гра «Мандрівка».

Обладнання: маршрутні листи, із зазначеними маршрутами.

Завдання: скласти цікаву розповідь за заданим маршрутом:

  1. «Українське село наприкінці ХVIII – у першій половині ХІХ ст.».
  2. «Цукрові заводи українських підприємців (братів Яхненків, Симиренка, Терещенка )».

Оцінювання: найвищий бал – 5, а також учні визначають кращу розповідь.

 

  1. Гра «Впізнай постать».
  2. Визначний український письменник та громадсько-політичний діяч кінця ХVIII - початку ХІХ ст. Писав оди, елегії, анакреонтичні вірші. 1783р. написав «Оду на рабство», в якій виступив проти посилення колоніальної політики російського уряду в Україні. У квітні 1791р. разом зі своїм братом Петром перебував у Берліні.   (Василь Капніст)
  3. Письменник, культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози в новій українській літературі. Був активним діячем культурного і громадського життя Харкова. 1816-1817рр. разом з Р.Гонорським та Є. Філомафітським видавав перший в Україні журнал «Украинский вестник».    (Григорій Квітка-Основ’яненко)
  4. Український громадсько-політичний діяч, дослідник історії України, Росії та Польщі, археолог і архівознавець, фольклорист і етнограф, письменник і публіцист. Був позашлюбним сином російського дворянина і в зв’язку з цим до 1832 р. - кріпаком. Виступив одним із засновників Кирило-Мефодіївського братства.      (Микола Костомаров).
  5. Дитинство провів у Гамбурзі, потім виховувався в Парижі. Учасник Вітчизняної війни 1812р. Масон. Засновник Союзу порятунку і Союзу благоденства, член Південного товариства, один з керівників повстання Чернігівського полку. Засуджений до смертної кари. 13. 07. 1826р. був страчений.     (Сергій Муравйов-Апостол). 
  6. Народився в Москві, навчався в Дрездені. Учасник Вітчизняної війни 1812р. нагороджений «Золотою шпагою за відвагу на Бородінській битві. Масон. Член Союзу порятунку, Союзу благоденства, організатор і голова Південного товариства, автор «Руської правди».          (Павло Пестель).
  7. Український громадський діяч, письменник, історик, етнограф, фольклорист, перекладач. Автор першого українського історичного роману «Чорна рада». За участь у Кирило-Мефодіївському товаристві 1847р. заарештований і 4 роки відбував заслання у Тулі.         (Пантелемон Куліш ).    
  8. Подільський розбійник, «останній гайдамака», ще за життя опоетизований та оповитий славою месника за народні кривди. Український «Робін Гут». Відданий поміщиком у рекрути. Після втечі організував групу невдоволених і почав боротьбу, що тривала майже чверть століття.           (Устим Кармелюк).

Оцінювання: за кожну правильну відповідь – 2 бали.

 

4. Гра «Розгадай кросворд».  

 

1

    

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

11

 

 

 

 

 

 

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

 

 

 

 

 

18

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 
  1. Місто, де виникла організація.
  2. Український поміщик, педагог і журналіст, прихильник ідей Французької революції, один із братчиків.
  3. Відомий перекладач, член організації.
  4. Програмний документ організації «…. буття українського народу».
  5. Ім’я видатного українського громадського діяча, письменника, вченого, історика, члена організації.
  6. Автор програми цього ж товариства.
  7. Відомий український етнограф, член товариства.
  8. Студент, який доніс на організацію.
  9. Братчики виступили за об’єднання слов’янських народів у Слов’янську ….. .
  10. На чолі цієї держави повинен стояти Слов’янський …..  .
  11. Викладач, учасник товариства.
  12. Вірш Т.Г.Шевченка, в якому він закликає до боротьби.
  13. Як умру, то поховайте

Мене на могилі

Серед степу широкого

На … милій.

  1. Автор поеми «Великий льох».
  2. Символ товариства, який носили всі братчики.
  3. Які народи прагнули об’єднати братчики?
  4. Він очолив слідство у справі товариства і затверджував покарання.
  5. Освічені люди, люди розумової праці.

Відповіді: Кирило-Мефодіївське.

  1. Київ.
  2. Савич.
  3. Навроцький.
  4. Книга.
  5. Пантелеймон.
  6. Костомаров.
  7. Маркович.
  8. Петров.
  9. Федерацію.
  10. Собор.
  11. Посяда 
  12. Заповіт.
  13. Вкраїні.
  14. Шевченко.
  15. Перстень.
  16. Слов’янські.
  17. Микола.
  18. Інтелігенція.   

Оцінювання: за кожне розгадане слово – 1бал.

 

ІІІ.   Тестування на комп’ютерах. Тематичне оцінювання за темою «Українські землі у складі Російської імперії  наприкінці XVIІІ - I половині XIX ст

 

  1. Підсумок уроку.

        Учитель оцінює роботу учнів, аналізує та коментує її.

 

  1. Домашнє завдання.

     Підготувати повідомлення на тему «Кількість населення та його етнічний склад на західноукраїнських землях у складі Австрійської імперії».

Категория: Кобернік Микола Анатолійович | Просмотров: 548 | Добавил: korsunzosh2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Октябрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архив записей

Корсунь –Шевченківська Загальноосвітня школа І-ІІІступенів №2 © 2017
Конструктор сайтов - uCoz